Obsługa przedsiębiorstw, prawo handlowe, spółki

Prawo spółek

Przygotowujemy dokumenty założycielskie spółek oraz prowadzimy procesy przekształceniowe. Pomagamy założyć spółkę przez Internet, doradzamy najkorzystniejszą formę prawną dla prowadzonej działalności gospodarczej oraz wspieramy przedsiębiorstwa w ich bieżącej działalności. Prowadzimy także procesy przeciwko członkom zarządu dotyczące odpowiedzialności za zobowiązania spółki, tj. roszczenia z art. 299 KSH.

Umowy handlowe

Jednym z istotniejszych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest zawieranie i realizacja umów handlowych. Przygotowujemy, opiniujemy oraz negocjujemy takie umowy jak: umowy przedwstępne, umowy dostawy, umowy o współpracy, umowy agencyjne, dealerskie, umowy kupna i sprzedaży oraz wszelkie inne potrzebne naszym Klientom.

Prawo pracy

Prawo pracy jest niezbędnym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa. Przygotujemy więc dla Państwa umowy o pracę, niezbędne regulaminy i inne dokumenty, wskażemy możliwości rozwiązania sporów z pracownikami. Zajmujemy się również kwestiami związanymi z zatrudnianiem cudzoziemców, zwłaszcza pracowników z Ukrainy.

Nieuczciwa konkurencja

Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu nieuczciwej konkurencji, związane z wykorzystywaniem cudzych znaków towarowych, oznaczeń przedsiębiorstw lub nieuprawnionym wykorzystywaniem domen internetowych.

Ochrona danych osobowych

Zmieniające się prawo wymusza na przedsiębiorcach przygotowanie procedur i polityk związanych z ochroną danych osobowych. Kancelaria przygotowuje wszelkie potrzebne dokumenty, aby pomóc Państwu sprostać wymogom prawa polskiego i unijnego oraz nie narazić się na bardzo wysokie kary finansowe.

Audyty przedsiębiorstw

Przeprowadzamy due dilligence przedsiębiorstw w celu ich późniejszego przejęcia, a także prowadzimy procesy związane z odpowiedzialnością członków zarządu za zobowiązania spółek handlowych.

Kontakt

Izabela Libera i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych

ul. 28 Czerwca 1956r nr 400
61-441  Poznań
tel. +48 790 301 331

Concept Tower
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
tel.  +48 22 479 57 76
sekretariat@KancelariaLibera.pl