Obsługa przedsiębiorstw, umowy handlowe, spółki

 

Prawo spółek

 

Przygotowujemy dokumenty założycielskie spółek, prowadzimy procesy przekształceniowe. Wspieramy organy tych podmiotów w ich bieżącej działalności (regulaminy, uchwały, udział w zgromadzeniach wspólników, rejestracja w KRS itp.). Pomagamy założyć spółkę przez Internet, doradzamy najkorzystniejszą formę prawną dla prowadzonej działalności. Prowadzimy też procesy przeciwko członkom Zarządu dotyczące odpowiedzialności za zobowiązania spółki , tj. roszczenia z art. 299 KSH.

 

Umowy handlowe

 

Jednym z istotniejszych elementów prowadzenia działalności gospodarczej jest zawieranie i realizacja umów handlowych. Przygotowujemy takie umowy jak: umowy przedwstępne, umowy o współpracy, umowy agencyjne, dealerskie, umowy dostawy i sprzedaży i wszelkie inne potrzebne naszym klientom. Dbamy o właściwe zabezpieczenie ich interesów, myślimy o przyszłych możliwych problemach z ich realizacją i staramy się znaleźć rozwiązanie na każdy przyszły problem. Kierujemy się zasadą, że umowy są niezbędne na czas „wojny”, ale również w czasie „pokoju” pozwalają stronom lepiej i spokojniej współpracować.

 

Prawo pracy

 

Prawo pracy jest niezbędnym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa. Przygotujemy więc dla Państwa umowy o pracę, niezbędne regulaminy i inne dokumenty, wskażemy możliwości rozwiązania sporów z pracownikami. Zajmujemy się również kwestiami związanymi z zatrudnianiem cudzoziemców, zwłaszcza pracowników z Ukrainy.

 

Nieuczciwa konkurencja

 

Kancelaria prowadzi sprawy z zakresu nieuczciwej konkurencji, związane z wykorzystywaniem cudzych znaków towarowych, oznaczeń przedsiębiorstw lub nieuprawnionym wykorzystywaniem domen internetowych.

 

Ochrona danych osobowych

 

Zmieniające się prawo wymusza na przedsiębiorcach przygotowanie procedur i polityk związanych z ochroną danych osobowych. Kancelaria przygotowuje wszelkie potrzebne dokumenty aby pomóc Państwu sprostać wymogom prawa polskiego i unijnego i nie narazić się na bardzo wysokie kary finansowe.

 

Audyty przedsiębiorstw

 

Przeprowadzamy due dilligence przedsiębiorstw w celu ich późniejszego przejęcia, a także prowadzimy procesy związane z odpowiedzialnością członków zarządu za zobowiązania spółek handlowych.

Kontakt

Libera i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Spółka komandytowa

ul. Mazowiecka 8, 60-617 Poznań
tel. +48 790 301 331
fax +48 61 669 05 26
sekretariat@KancelariaLibera.pl